sobota, 26 lipca 2014

Kiedy lwica walczy, Kayla Silverstorm

tapeciarnia

     Pozwól zwabić się mistrzowskiemu szpiegowi w zasadzkę i oddaj się tej czarującej opowieści pełnej intryg, planowania, bólu oraz oddania i poświęcenia w imię miłości i przyjaźni. Przekonaj się, jak niemożliwe staje się możliwym, jak przyjaciele stają się nieoczekiwanie wrogami, a wrodzy przyjaciółmi. Przeżyj drogę, jaką główni bohaterzy musieli przebyć, by spojrzeć na swoje odbicie w lustrze w nowym świetle, dostrzec wszystkie mroczne zakamarki własnej duszy, a potem zaakceptować to i żyć o dzień dłużej. Bo zrobione zostało wszystko, co musiało zostać zrobione.
     Spójrz w oczy lwicy w ludzkim ciele.

Kiedy lwica walczy
aut. Kayla Silverstorm
tł. martanna


     Fanfiction z fandomu Harry'ego Pottera, gdzie główną bohaterką jest Hermiona Granger - najzdolniejsza uczennica Hogwartu od stulecia, najbardziej ambitna i przyjacielska istota, jaką można spotkać. Tak się składa, że jednocześnie jest tajemniczym szpiegiem, któremu nie drgnie ręka, kiedy będzie celować w Ciebie nożem z odległości kilku(nastu) stóp. Co wpłynęło na decyzję Hermiony - znanej każdemu, kto choćby zerknął do książki lub filmu o przygodach młodych czarodziejów, że tak potoczyły się jej losy na ostatnim roku nauki? Dlaczego została szpiegiem? Dla kogo szpieguje i w jakie niebezpieczeństwa jest gotowa wpaść, by osiągnąć swój cel?
     By zrobiła to, co musi zostać zrobione?

     Severus Snape - kolejna postać, na której należy zawiesić oko na nieco dłużej, jako że jest drugim głównym bohaterem. Mroczny nauczyciel, mistrz eliksirów... oraz były szpieg, którego gra któregoś dnia została wreszcie odkryta, a maska zdarta, czyniąc go tym samym numerem jeden wśród morderczych pragnień okrutnych śmierciożerców, popleczników Lorda Voldemorta. W jaki sposób skrzyżowały się drogi tych dwóch, na pozór zupełnie różnych postaci, skoro nie tylko na lekcjach eliksirów w lochach? Co im z tego przyjdzie? Na co będę musieli się odważyć i jakie przeszkody pokonać, by wyjść cało z nadchodzących wydarzeń?

     Jeśli ktoś myśli, że to jedna z wielu fanowskich historii o zakazanej miłości uczennicy i nauczyciela, na której wyobrażenie niektórzy wzdrygają się ze zniesmaczeniem, jest po prostu w błędzie. Kiedy lwica walczy, autorstwa Kayly Silverstorm jest jedną z bardziej emocjonujących i poruszających historii, z jakimi można się spotkać, gdy mowa o fanfiction. Fantastyczny pomysł w oprawie fantastycznego stylu i języka, wielowątkowość, idealnie rozplanowana i przemyślana psychologizacja postaci oraz dopracowane w każdym stopniu wykonanie - to właśnie opowieść o prawdziwej lwicy, która w dobie wojny została zmuszona wyruszyć na własne, prywatne polowanie, od którego zależy wygrana. Jak również jej życie.

     Czy odważysz się zmierzyć z mrocznymi stronami niebezpiecznej gry podwójnego agenta i zarazem mistrzowskiego szpiega, towarzysząc Hermionie Granger? Przekonajmy się!


6 komentarzy:

 1. Świetna recenzja! Osobiście uwielbiam tego ficka, jest cudowny, zakochałam się w nim już od pierwszego rozdziału. Hermiona jest tam niepowtarzalna!

  - Finnick

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna recenzja, a co do ff - jedno z lepszych, jakie miałam okazję czytać!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ocho! Dzięki temu postowi chyba zyskałam ulubiony kolejny fanfik. :)
  Świetnie napisana recenzja! Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja nie lubię fanfikó, nie można wymyślić własnego świata? :(

  OdpowiedzUsuń